Zainteresowanie grupowymi ubezpieczeniami na życie

Pracownicy w Polsce coraz częściej zwracają uwagę na warunki pracy, jakie zapewnia im ich pracodawca i rzadko kiedy obecnie zdarza się, żeby patrzyli tylko i wyłącznie na proponowane im wynagrodzenie. Rynek pracownika, który ostatnio dominował w naszym kraju został wprawdzie zachwiany wskutek pandemii koronawirusa, ale wielu ekspertów jest przekonanych, że jest to sytuacja przejściowa, ponieważ w Polsce tak naprawdę brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Oferta grupowych ubezpieczeń na życie

grupowe ubezpieczenie na życie w szczecinieWielu pracodawców zdaje sobie sprawę, że nawet w czasach, w których pracownicy nie decydują się tak często na zmianę pracodawcy ewentualne odejście doświadczonego członka załogi, który zna wewnętrzne procedury w firmie byłoby olbrzymią stratą dla każdej organizacji. Wynika to choćby z powodu kosztów pozyskania zastępstwa takiego pracownika, na które składałyby się koszty pozyskania go z rynku oraz późniejszego wdrożenia i przeszkolenia. Dlatego znacznie bardziej optymalnym rozwiązaniem jest dążenie do utrzymania pracowników z długim stażem w firmie. Niezależnie od regionu, w naszym kraju bardzo popularne stały się różnego rodzaju benefity, z których mogliby korzystać pracownicy. Na przykład ostatnie badania sondażowe pokazały, że grupowe ubezpieczenie na życie w Szczecinie były najpopularniejszym benefitem pozapłacowym, podczas gdy w Warszawie dominowały ubezpieczenia opieki medycznej. Wynika to z różnego zapotrzebowania pracowników w poszczególnych częściach Polski. Szczecin wpasował się w tych badaniach jako typowe polskie miasto, ponieważ to właśnie ubezpieczenia na życie są w Polsce najbardziej popularna formą ubezpieczeń kupowanych w firmach tak samo, jak ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kupowane w szkołach. Pracownicy firm ze stolicy województwa zachodniopomorskiego decydują się najczęściej na ofertę największych zakładów ubezpieczeń operujących na polskim rynku, a programy ubezpieczeń grupowych koncentrują się przede wszystkim wokół świadczeń rodzinnych takich, jak świadczenia związane ze zgonem rodziców albo teściów osoby ubezpieczonej, czy urodzeniem dziecka.

Polacy od wielu lat bardzo chętnie korzystają z możliwości zawierania grupowych ubezpieczeń na życie, jakie funkcjonują w przedsiębiorstwach, w których pracują. Trudno się dziwić, ponieważ są to jedyne produkty, w których można skorzystać ze świadczeń związanych z urodzeniem dzieci czy śmiercią rodziców albo teściów ubezpieczonego, a dodatkowo tylko w przypadku grupowych ubezpieczeń nie jest wymagana szczegółowa weryfikacja stanu zdrowia ubezpieczonego.